Bezpečný prelet a život vtákov v blízkosti Dunaja: večerná exkurzia

Organizátor: Ochrana dravcov na Slovensku
Miesto konania: Klížska Nemá, pri Dunaji
Dátum: 2.7.2021
Čas: 17:15

Prvá z dvoch exkurzií s názvom Bezpečný prelet a život vtákov v blízkosti Dunaja, počas ktorej vás budú sprevádzať Kristián Bacsa, Marek Gális a Roman Slobodník, odborníci z Ochrany dravcov na Slovensku. Pripravili sme si pre vás dva termíny, jeden pre nočné sovy, druhý pre ranné vtáčatá 😊

Termín pre nočné sovy: 2.7.2021 o 17:15

Program exkurzie:

17:15 sa stretneme pri obci Klížska Nemá pri Dunaji, GPS súradnice miesta stretnutia: 47.7504861N, 17.8034258E

17:30-18:15 názorná ukážka prvkov a elektrických vedení nad Dunajom ošetrených prvkami na odklon letu vtákov ako prevencia voči nárazu. Ukážka bude sprevádzaná odborným výkladom o aktivitách a postupoch pri ochrane vtáctva v okolí Dunaja pred nárazmi do elektrických vedení a zásahom elektrickým prúdom (elektrokúciou)

18:15-18:45 individuálny presun účastníkov k Hroboňovským rybníkom v blízkosti obce Dolný Štál, GPS súradnice miesta stretnutia: 47.9559050N, 17.7429672E

19:00-20:45 názorná ukážka odchytu vtákov a ich krúžkovania sprevádzaná odborným výkladom o význame a priebehu krúžkovania vtáctva

Mapka miesta stretnutia

Viac informácií nájdete stránke dravce.sk tu

Doplňujúce informácie

  • Počet miest je obmedzený, na exkurziu je potrebné sa zaregistrovať vopred (uviesť dátum, na ktorý sa prihlasujete, meno, emailovú adresu a telefónne číslo) na email: horkova@dravce.sk. Následne obdržíte email s potvrdením o platnosti registrácie.
  • Odoslaním registračného emailu účastník potvrdzuje, že si prečítal, porozumel a súhlasí s dokumentom Ochrana a zásady spracúvania osobných údajov dostupného: TU, podľa ktorého budú poskytnuté osobné údaje spracovávané.
  • Odporúčame vziať si so sebou: repelent, opaľovací krém, vodu a občerstvenie, nepremokavé čižmy (pre tých, čo majú záujem obzrieť si siete zblízka), pre večerný termín čelovku/baterku.
  • Vhodné aj pre rodiny s deťmi.
  • Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu (odloženie/zrušenie) podujatia v prípade nepriaznivého počasia alebo zhoršenia epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Zaregistrovaní účastníci budú o prípadných zmenách, ako aj o podmienkach účasti súvisiacich s epidemiologickou situáciou na základe aktuálnych nariadení (potrebný negatívny test/rúško/a pod.) informovaní prostredníctvom emailovej komunikácie.

Exkurziu podporila Západoslovenská energetika, a.s. prostredníctvom Nádacie ZSE v rámci projektu Dávame dravcom domov – 3D od ZSE.