Eurokontext.sk

Organizátor: Slovenské národné divadlo
Miesto konania: Slovenské národné divadlo, sála Opery a Baletu
Dátum: 2. 6. – 3. 6. 2016
Čas: 19:00

Eurokontext.sk, medzinárodný divadelný festival Slovenského národného divadla, v roku 2016 prináša myšlienku spájania; tému v súčasnosti výsostne aktuálnu. Na základe spojenia baletu a opery sa organizátori festivalu rozhodli venovať hľadaniu prienikov nielen medzi umeleckými žánrami, ale aj medzi ľuďmi, medzi návštevníkmi a divadlom, medzi jednotlivými zapojenými krajinami navzájom. Eurokontext.sk je ako rieka, ktorá preteká cez niekoľko území, krajín. Každý v nej nachádza to pekné v danom momente, keď sa na ňu zahľadí. Príďte si aj vy posedieť od 20. mája do 3. júna na jej brehu aj v rámci projektu Slnovrat na Dunaji, ktorý spája riečne podujatia Slovenska, a spoznajte jej prítoky zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Španielska či Ruska.

 

  • 2. 6. 2016 Nová budova SND, Sála opery a baletu 19:00 hod. Anna Karenina
    Nezabudnuteľný baletný večer divadelného mága Borisa Eifmana. Výnimočný ruský choreograf ponúka divadlo neskrývaných emócií. Baletné stvárnenie témy románu L. N. Tolstého Anna Karenina je ponorom do hlbín ľudskej duše v strhujúcom stvárnení tanečníkov súboru svetových kvalít Eifman Ballet.
  • 2. 6. 2016 historická budova SND 19:00 hod. Vec Makropulos
    Historický triler z pera Karla Čapka poslúžil skvelému českému skladateľovi Leošovi Janáčkovi ako predloha jednej z jeho najzvláštnejších oper. Pre SND ju režijne naštudoval mimoriadne uznávaný nemecký režisér Peter Konwitschny.
  • 3. 6. 2016 nová budova SND, Sála opery a baletu 19:00 hod. Anna Karenina
  • 3. 6. 2016 historická budova SND 19:00 hod. Mozart a Salieri, Bohom milovaný
    Netradičný večer, počas ktorého si môžete pozrieť dve jednoaktové opery na tému „večných rivalov“ Mozarta a Salieriho. Jednu romantickú z pera ruského skladateľa Rimskeho-Korsakova a druhú od mladého talentovaného slovenského skladateľa Mariána Lejavu, ktorá prináša iný – pútavý pohľad na príbeh opradený tajomstvom a špekuláciami.