Európske hviezdy – Miró & Cobra

Organizátor: Danubiana Meulensteen Art Museum
Miesto konania: Danubiana Meulensteen Art Museum
Dátum: Bonusový víkend 2. 7. 2016
Čas: 11:00

Pri príležitosti pripravovaného predsedníctva SR v EÚ realizuje Danubiana Meulensteen Art Museum so svojimi partnermi výnimočnú výstavu Európske hviezdy – Miró & Cobra.

Výstava s takýmto rozsahom aj medzinárodným zastúpením doteraz na Slovensku nebola.

Na tejto výstave budú predstavené maliarske a sochárske diela umelcov viacerých krajín EÚ, konkrétne zo Španielska, Holandska, Dánska, Belgicka a Francúzska.

Svetoznáme mená, ako napríklad Joan Miró, Karl Appel, Asger Jorn, Pierre Aleschinsky, Corneille, Lucebert, Karl Henning Pedersen, Constant, Eugen Brands, Anton Rooskens a ďalší umožnia desaťtisícom návštevníkov spoznať prostredníctvom vystavených výtvarných diel ich tvorbu, ako aj spôsob umeleckej prezentácie.

Mimoriadnym lákadlom bude vytvorenie ilúzie ateliéru Miróa v Palma de Mallorca, ktorý budú mať návštevníci možnosť vidieť po celý čas konania výstavy v osobitnom priestore múzea Danubiana.

Je to po prvý raz, keď predovšetkým slovenský divák dostane možnosť stretnúť sa s tvorbou umelcov, ktorí zásadným spôsobom ovplyvnili nielen európsku, ale aj svetovú výtvarnú scénu.