Stand Up Paddle Marathon 2018

Organizátor: Areál vodných športov Divoká Voda Čunovo
Miesto konania: Bratislava, Karloveské rameno - Čunovo
Dátum: 16.6.2018
Čas: 14:00

Surfovanie po stojačky na doske – stand up paddle (SUP), vzniklo na Havaji v roku 1900 ako odnož surfovania. Na rozdiel od tradičného surfovania, kde jazdec sedí na doske pokiaľ mu nepríde vhodná vlna, jazdci SUP sa po vode poháňajú pádlom.
Pre tento šport má Slovensko na svojich riekach vynikajúce podmienky. Hydrologické a poveternostné možnosti rieky Dunaj ponúkajú ideálne predpoklady na prípravu športovej udalosti – maratónu v SUP – Stand up paddle marathon 2018. Tento rok sa bude konať dňa 16.6.2018 (sobota) ako súčasť River Show 2018 (bližšie info nižšie), kde sa zídu nadšenci všetkých typov (motorových aj bezmotorových) plavidiel a vodných športov.
SUP marathon je netradičné športové podujatie, ktoré Areál vodných športov Divoká Voda v Čunove organizuje už po niekoľkýkrát. Súťažiaci zjazdia 23 km dlhú trať od Karloveského ramena Dunaja po Areál Divoká Voda.
Priebeh:
Vopred prihlásení súťažiaci sa prejdu registráciou, kde získajú štartovacie číslo a úvodnú inštruktáž.
Registrácia: 12:00 – 14:00 hod.
Predpokladaný štart: 14:00 hod.
Predpokladaný počet účastníkov: 100 – 150 štartujúcich
Kategórie: A) muži
B) ženy
C) shortboard
Predpokladané ukončenie: 17:00 hod.
Výška štartovného: 25€
Trať povedie nie len po Dunaji. Odbočia do Jarovského ramena, kde prejdu pretekári checkpointom a ďalej budú pokračovať do areálu Divoká Voda. V checkpointe sa môžu potešiť povzbudzujúcim publikom a malým občerstvením. Zároveň bude počas celého preteku prevádzať sprievodné vozidlo s 2 záchranármi.
V cieli čaká účastníkov regulérne vyhodnotenie výsledkov s časomierou, výborné občerstvenie, miešané drinky, afterparty a zaujímavé sprievodné aktivity.